Trochę więcej o gadżetach reklamowych...

Jednym ze sposobów znakowania gadżetów reklamowych jest grawer. Pewnie kojarzysz go przede wszystkim na długopisach reklamowych, brelokach z logo, pendrive'ach - raczej na tych mniejszych przedmiotach, rzadziej na większych.

Tak najprościej mówiąc - grawer na gadżetach reklamowych to wybranie górnej warstwy przedmiotu według zaprojektowanego wzoru.

Co do zasady grawer nie jest kolorowy, więc nie wykonam loga zgodnie z kolorystyką w księdze znaku czy podanym PANTONEm. "Kolor" grawera wynika z podłoża danego gadżetu reklamowego, do którego "dokopiemy się" grawerując.

Zwykle był to kolor metalu, który znajdował się w kolejnej warstwie danego gadżetu reklamowego, czy ciemniejszy kolor skóry, papieru... Obecnie na rynku są gadżety, u których ta kolejna warstwa występuje w dowolnym kolorze, np. metalowy długopis z wierzchnią warstwą metalu w kolorze białym, a kolejną w kolorze zielonym, niebieskim, czerwonym, dzięki czemu naprawdę możesz uzyskać gadżet reklamowy z grawerem w kolorze!

Inną opcją jest długopis, powerbank czy kabel z podświetlanym logo. Tam, po zastosowaniu grawera laserowego, pozostaje przezroczysta powierzchnia, która od spodu jest podświetlana, dzięki czemu uzyskuje się oryginalną prezentację loga firmy czy innych danych.

Grawer można wykonać nie tylko na metalu, ale również na plastiku, skórze, papierze, szkle i tym podobnych.

Najczęściej zamawianym gadżetem są metalowe długopisy z grawerem, a także touchpeny. Warto pamiętać, że przy zwykłym grawerze mamy do dyspozycji ok. 5-6 mm wysokości na logo. Większość znaków firmowych jest zaprojektowana tak, że spokojnie zmieszczą się w tej przestrzeni.

Jednak jeśli logo ma zbyt dużo małych szczegółów lub jest w wersji pionowej, a niekiedy poza sygnetem występuje też logotyp czy hasło, to możesz skorzystać z możliwości jaką daje grawer na okrągło - wtedy nie jest się ograniczonym tą małą powierzchnią o wysokości ok. 6 mm, tylko można wykonać grawer dookoła całego długopisu czy touchpena.

Mam nadzieję, że teraz będzie już wszystko jasne jeśli chodzi o grawer w kolorze!

O NAS

Zajmujemy się sprzedażą gadżetów reklamowych oraz jesteśmy producentem różnego rodzaju tekstyliów reklamowych na specjalne zamówienie. W celu otrzymania szybkiej wyceny napisz: rodzaj gadżetu reklamowego (lub na jakiego rodzaju wydarzenie potrzebujesz produktów z logo), liczbę sztuk, wielkość i ułożenie logo (przeważnie w przypadku odzieży reklamowej), ile kolorów znakowania oraz termin realizacji – jeżeli jest dla Ciebie bardzo ważny. Nie zapomnij o dołączeniu projektu lub samego logo!

Dbamy o to, aby na stronie zawsze były aktualne informacje, jednak przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 k.c.; ceny podane są w kwotach netto, VAT: 23%.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

yabooo Agnieszka Jaremko

NIP: 657-252-67-46
REGON: 021254218

Copyright © 2023 yabooo. Realizacja: RafMedia.pl